Škodovky vo filmoch

od autora: | 18. septembra 2016

skoda-105-110-120-125-130-vo-filme-koulovy-blesk-1978-skoda-120l-cervenaNiet pochýb o tom že sa Škodovky objavili najmä v starších československých filmoch. Prinášame vám zoznam niekoľkých filmov aj s video scénkami.

Škodovky vo filmoch, Škoda 120 vo filme, Škoda 125 vo filme

Škoda 120 Sádlem leštěná

Scénka je zrejme zo seriálu U nás doma (1988), v hlavnej úlohe v tejto scénke je pán Jalovička, ktorý leští svoje auto. Proces čistenia hovorí chlapcovi, ktorý mu oponuje že s ním aj tak nejazdí často.

Teda řeknu vám to je lesk jako blesk. A víš co to chce, no hádej, no sádlo, kdepak žádná chemie, kdepak, sádlo a pot, kdeak chemie, to chce makat.
Ale víte co je hrozná škoda pane Jalovička, že s tím nejezdíte. Tymdle že já nejedzím? co to vykládáš, ja jsem s tím ujel dvěste kilometru bez nehody a loni sem byl napríklad až na tom, na Karlštejne. Na Karlštejne? Moment, ale tam je predse zákaz vjezdu ne?

Známost sestry Aleny (1973)

Škoda 120L vo filme Guľový blesk (1978)

Neohlížej se, jde za námi kůň! (1979)

Pán Skořepa dostane za úlohu otestovať Škodovku známej (Milena Dvorská). Kedže pracuje ako sanitár, vyskúša rýchlu jazdu s driftovacím manévrom a nebezpečným obehovaním.

Pane řidiči věčšího piráta silnic jsem ješte nevidel. To bude zrejmě nemoc z povolání, jak sedlu za volant, myslím že jsem v sanitce.

Škoda 120 vo filme Když rozvod, tak rozvod (1982)

Arnošt Provazník (Vladimír Menšík) ukazuje svoje nové auto svojej dcére a jej manželovi Hynkovi. Svokor pozve mladomanželov na obed do reštaurácie a nechá šoférovať zaťa Hynka (Jan Čenský). Cestou ho poučí ako má s autom zaobchádzať a po odchode z reštaurácie auto dostane ako svadobný dar. Po tom čo sa svokor dozvedá o rozvode mladomanželov rozbije auto krompáčom.

Hynku ty jsi pamatuj, je to v záběhu, jak to zajedeš, tak vúz ti potom slouží. Víš, to znamená velice citlivě a včas řadit je to vysokoobrátkový. A nebrzdi prudce protože každé zabrždení tě stojí dvacet halířú. Ty jsi jenom uvědom laskavě že to není Trabant todle, to je proti Trabantovi počítací stroj.

Náledí (1982)

Pán Páleník (Oldřich Navrátil) nabúra do auta pani Páskovej (Laďka Kozderková).

V službách zákona (1983), TV seriál

Škoda Garde v nejakčnější filmové scéně

Poločas štěstí (1984)

(Rudolf Hrušínský ml.) ukazuje Škodu 105

Paragrafy na kolech (1984)

Škoda 100 za 17 000 na splátky

Malé dějiny jedné rodiny (1988), TV seriál

Škoda 120L a srážka s klokanem

Rodinka sa šla pozrieť do zoo a na parkovisko preskočí klokan, ktorý zničí kapotu červenej Škody 120. Akoby toho nebolo dosť, majiteľ auta dostane pokutu 100 korún za parkovanie na zákaze stania.

chyba vo filme/zaujímavosť: v odraze na skle auta je vidno celý natáčací štáb

Škoda 105 S totální selhání

Škodovka mala problémy so štartovaním

No šunka to ješte není, takže kdybys to chtel prodat tak dej vědet. No jseš moc hodnej, děkuju ti, ale já nevím proč bych to prodával když to zatím jezdí, to dá rozum že jo.

Devadesát jedna bílých koní (1986)

Chlapec Peter prichádza na prázdniny  s rodičmi do českej dediny. Jeho otec je pretekár rallye a tak sa o to zaujíma aj Peter. V prvý deň sa stretne s Pavlom, ktorého otec je správca štátneho statku, kde chovajú kone. Ich rivalita vrcholí závodom auto versus kôň. Presnejšie biela športová Škoda 120 vs biely pretekársky kôň 🙂

zaujímavosť: Názov filmu je na základe súčtu 90 koní (66 kW) športového auta Škoda 120L a 1. bieleho pretekárskeho koňa.

No to jsem te teda měl za dospelejšího, dát se vyprovokovat kvúli takový plechový kraksne. No jste mluvil o našem aute? Pod tou kapotou je 90 koní.

Ďalšie Škodovky vo filmoch nájdete na: