Škodovky v hrách

od autora: | 18. septembra 2016

Škodovky v hrách

skodovky-v-hrach-czech-racer-slovak-racer-skoda-105-modraAk nevlastníte Škodovku nemusíte zúfať a môžete si to vynahradiť aspoň hrou na počítači. V tomto článku si ukážeme v akých hrách sa objavila a do akých hier si ju môžete stiahnuť.V niektorých hrách môžete zmeniť len farbu ale v niektorých je aj možnosť tuningu.

Midtown Madness 2 (2000)

Staršiu hru Midtown Madness z roku z roku 2000 od Microsoftu spustíte aj na staršom počítači. Je možné stiahnuť modely Škoda 105, 125, Škoda Fabia, Octavia a Superb. Ide o fanúšikmi vytvorené autá do hry alebo o konverty z iných hier.

skodovky-v-hrach-midtown-madness-2-skoda-125ls-2

Auto vložíte do hry jednoducho, stačí stiahnuť súbor .ar a presunúť ho do zložky s hrou:

C:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Midtown Madness 2

Následne sa vám v ponuke áut v hre zobrazí vložený model. Môžete zmeniť farbu auta, počet farieb závisí od konkrétneho modelu. Napríklad Škoda 125: Bíla, Listopad (slabozelená), Cihla (červená), Morská (modrá).

Škoda 105: Bíla, Listopad (slabozelená), Písek (slabožltá), Cihla (červená)

Ak chcete pri hraní použiť pohľad zvnútra stlačte klávesu D, v prípade zlého zobrazenia nastavte rozlíšenie hry na 800×600.

Stiahnuť autá zo stránky mm2x.com

Stiahnuť všetky autá (23 MB)

Czech Racer (Slovak Racer) (2005)

Ako už názov napovedá v hre Czech Racer, pre slovenský trh bola vydaná s názvom Slovak Racer si môžete zašoférovať s Českými, respektíve Československými autami ako sú Škodovky. Recenziu hry si môžete prečítať na stránke nižšie.

Czech Racer

 

Slovak Racer

Czech Racer 2 (Slovak Racer 2) (2007)

V hre Czech Racer (Slovak Racer 2) si môžete zahrať s novšími vozmi ako sú Škoda Octavia.

 • recenzia hry: http://742.webnode.cz/o-historii-skodovek/czech-racer-pc-hra-se-skodovkami/

Czech Racer je freewarová počítačová hra, v ktorej závodíte s vozmi Škoda 105, 120 a Rapid. Hra sa síce nedá porovnávať s hrami Need for Speed, Colin McRae Rally a podobnými, ale medzi freewareovými hrami sa Czech Racer radí medzi tie najlepšie a prekonáva aj niektoré hry platené.

Mínusy hry:
fyzika áut je slabšia a zvykanie na ňu môže byť pre začiatočníkov obtiažnejšie, ovládanie auta je slabo citlivé a má dlhú odozvu, výkon niektorých áut neodpovedá údajom v hre uvedených, súperi sú v niektorých leveloch výrazne silnejší a porazitelní len pri náhode a zvuk motoru pripomína najstaršie windowsovské hry.

Plusy hry:
dobrá grafika, dobrá hrateľnosť – až na niekoľko ťažkých levelov, nevtieravá hudba v pozadí, mapy sú celkom zaujímavé a pekne urobené a najväčším plusom pre českých a slovenských hráčov sú práve Škodovky, s ktorými tu jazdíte.

Stiahnuť hru Czech Racer (100 MB)

Stiahnuť hru Slovak Racer 2 (180 MB)

Grand Theft Auto San Andreas (2004)

Otvorený svet San Andreasu a do toho autá ako Škoda 100, Škoda 130 L, Škoda Rapid, Škoda Fabia alebo Škoda Fabia combi taxi.

Autá nájdete na stránke GTAall.com. Pre vloženia auta do hry spustite inštalačný súbor a kliknite na Install. Inštaláciou vami požadované auto nahradí iné. Napríklad Škoda 100 predvolene nahradí auto s názvom Oceanic. Pri inštalácii môžete kliknutím na „change“ zmeniť auto, ktoré bude nahradené. (Môžete napríklad nastaviť Škodu 100 ako policajné auto alebo Fabiu taxi ako taxík.

Stiahnuť zo stránky GTA.cz

Stiahnuť balíček áut (17 MB)

Mafia (2004)

Mafia Škoda 120, Škoda 125, Škoda 130, Škoda Fabia, Škoda 1203

Návod na vloženie nájdete na: http://mafia.scorpions.cz/clanek/jak-nainstalovat-modifikaci-ci-modely-aut

Stiahnuť autá zo stránky mafia.scorpions.cz

Stiahnuť všetky autá (22 MB)

Need for Speed Underground 2 (2004)

Ak máte radi závodné hry určite poznáte sériu Need For Speed, ktorá je typická svojou širokou možnosťou tuningu, teda prispôsobenia áut.

Škoda Felicia

skodovky-v-hrach-skoda-felicia-modra

Stiahnuť Škoda Felicia (1 MB)

Need for Speed Most Wanted (2005)

O Škode 125 do Need For Speed som písal článok už dávnejšie. Videli ste už Škodovku 120ku rútiacu sa diaľnicou rýchlosťou 290 km/h? alebo cúvajúcu MBčku 60kou? :- D. K inštalácií auta potrebujete mať najprv nainštalovanú hru, potom stiahnite a nainštalujte súbory nižšie. Pre spúštanie hry s aktivovanými módmi používajte odkaz na pracovnej ploche Need for Speed™ Most Wanted (Mod Loader).

skodovky-v-hrach-need-for-speed-most-wanted-skoda-120l-biela

 1. Stiahnite a nainštalujte Need For Speed Mod Loader (pri inštalácií môžete nainštalovať aj Ferrari 360)
 2. Stiahnite a nainštalujte mód Škoda 120 (pri inštalácií zadajte cestu k hre, väčšinou: C:\Program Files (x86)\EA GAMES\Need for Speed Most Wanted)
 3. Spustite hru cez odkaz Need For Speed Mod Loader (inak sa budú zobrazovať pôvodné autá)

V ponuke áut sa namiesto Mazdy RX7 zobrazuje Škoda 120. Skvelou vlastnosťou hry je tuning a tak môžete meniť farbu, 4 bodykity, kolesá, spoilery, kapoty a nasávania vzduchu na strechu. Absenciou je však zatmavenie skiel, vinyly, polepy, čísla.

 • 4 bodykity
 • Kolesá (klasické ako v hre)
 • Spoilery (klasické ako v hre + ďalšie nájdete pod kapotami)
 • Kapoty (Zamračená kapota je ako bodykit č. 1, Overdial – nasávanie vzduchu na kapote + zadný klasický spojler)

Bodykity

 • Body 1 – čierna zamračená kapota, iná mriežka nasávania vzduchu na prednej maske, zatmavovací pás bielej farby na čelnom skle, predné hmlové svetlá
 • Body 2 – rozšírenie bočných lemov kolies, odobranie nárazníkov
 • Body 3 – širšie rozšírenie bočných lemov kolies, nasávanie vzduchu na zadných rozšírených lemoch kolies, biele nárazníky (zadný klasický, predný tuningový s nasávaním)
 • Body 4 – rozšírenie bočných lemov kolies, väčšie nárazníky bielej farby (predný tuningový s väčším nasávaním)
 • Body 5 – širšie rozšírenie bočných lemov kolies, bočné prahy (ako schody), biele nárazníky, mohutný predný lip (ako odhrniavač snehu, na Japonský štýl)

Kapoty:

 • Zamračená kapota je ako bodykit č. 1
 • Overdial – nasávanie vzduchu na kapote + zadný klasický spojler
 • Trident – zadný športový spojler (ako na sútažných Škodovkách)
 • Double-V – dve predné nasávania vzduchu na kapote
 • Tri-Slot – zamračená predná maska v bielej farbe s inou mriežkou
 • Trident carbon – zadný športový spojler v čiernej farbe
 • G-Force – zadný spojler v japonskom štýle v bielej farbe
 • Mongoose – zadný športový spojler, trochu väčší
 • Double-V – dve predné nasávania vzduchu na kapote
 • Tri-Slot carbon – zamračená predná maska v čiernej farbe s inou mriežkou nasávania vzduchu
 • G-Force carbon – zadný spojler v japonskom štýle v čiernej farbe

 

Uistite sa že máte verziu hry 1.3, môžete to zistiť pri spúštaní hry vpravo dole. Ak nemáte verziu 1.3, stiahnice si patch na verziu 1.3.

Stiahnuť Škoda 125 (25 MB)

World Racing 2 (2005)

3Dtuning.com

Na stránke 3Dtuning môžete vytuningovať cez 1000 modelov vozidiel. Medzi nimi nájdete aj vozidlá značky Škoda, konkrétne modely sú: Škoda Felicia. Samozrejmosťou je zmena farby a ďalej zmena kolies.

Hry na mobil

Racing Fever

V tejto hre je cieľom prejsť čo najviac kilometrov po diaľnici. Niektoré okoloidúce autá sú Škoda Octavia. O hre si môžete prečítať v článku Racing Fever – závodná hra na mobil. Hra je dostupná pre Android a iOS.

Ďalšie Škodovky v hrách nájdete na: